Kapela

Toxic People – to je nespoutaná dynamická pódiová show pěti až šesti muzikantů ze severu Čech v zajímavých převlecích hrající podle svých slov north-cross. Co to je? Tvrdé kytarové rify, mohutná basa, rapovaný i melodický zpěv, ale celkově veselá muzika.


Býdža: zpěv, klávesy

Charakteristika:

Třetí nejmladší člen kapely má jako jediný muzikantské vzdělání. Nejdříve zpíval v kostelech se souborem Chollera Notorrika až později musel předělávat svůj hlas pro účely Toxiců. Dnes už čistě zpívat neumí. Jeho pianové party se vám vryjí do paměti, jsou až moc psycho.

Oblíbené záliby?

Jídlo, chození pozdě na zkoušky, sauna, býdž volejbal.

Co poslouchá?

Radio1, Korn, Apocalyptica, klasiku


Benji: kytara, zpěv

Charakteristika:

Jeho sóla obdivuje samotný Satriani! Po pražci jezdí jako namydlený blesk a nikdo ho nedohoní. Jenže on k tomu ještě umí zpívat! Jeho svahilština je tak dokonalá, že ani profesor angličtiny na Univerzitě Karlově, nepoznal, že neumí anglicky.

Oblíbené záliby:

Podepisování se fanynkám na ňadra.

Co poslouchá?

Kiss, AC/DC, Iron Maiden.


Pedro: bicí

Charakteristika:
Pedro na bicí nehraje tak dlouho (přeci jen mu je 18 let), ale o to více trénuje a maká na sobě. Vidíme v něm velkou budoucnost a podle nás se stane jedním z nejlepších bubeníků v historii Toxic People! Je talentovaný, technický, ale má přitom i ránu a dynamiku. Uvidíme, snad se moc nezamiluje a nezblázní se :)

Oblíbené záliby:

Ve volném čase řeže do bicích, co to jde. Jakmile to nejde tak blbne na prkně, sleduje hambatý filmy, a po tom zase znásilňuje škopky.

Co poslouchá?

Blink 182, Ventura Lights, Foo Fighters.


Toxic Mayor: basa, řev

Charakteristika:

Tak nerytmického baskytaristu by si žádná jiná kapela, než Toxici nenechala. Naštěstí má i kladné stránky. Umí psát, telefonovat a řídit auto. Taky vysoko skáče!

Oblíbené záliby:

Sportování a neustálé poučování svých kolegů z kapely. Rád vše organizuje.

Co poslouchá?

System Of The Down, Limb Bizkit, Skunk Anansie.


Chozé: kytara

Charakteristika:

Druhý nejmladší člen kapely je z Jablonce nad Nisou a vyhlédli jsme si ho na společném koncertu s jeho bývalou (dnes již neexistující) kapelou Plate of Hate v Rumburku a následně i Jablonci. Po číšníkovi ještě vystudoval obchodně-podnikatelskou školu a hraje prostě dobře, i když se u toho moc nehne.

Oblíbené záliby?

Vykrmování od přítelkyně Leničky, líný chodit pěšky a proto všude jezdí vlakem. Ale někdy si skočí zahrát fotbálek.

Co poslouchá?

Hatebreed, Korn, Soulfly, Kmeťoband.


Historie

Toxic People vyrostli na základech dvou skupin pocházejících ze Šluknovského výběžku Canál (Major, Benji a Pišta) a Neutral Territory (zpěvák Mafi a kytarista Nevik ) přibližně v roce 1997. Rok poté natočili i své první demo Live aus Leipzig, jenž pokřtili na prvním ročníku koncertu Free Tibet (free-tibet.cz).

Jenže mladí nadějní hudebníci se postupně rozprchli do všech koutů země a jejich zkoušky byly stále vzácnější. Sjížděli se jako Česká filharmonie (Benji a Lubor z Prahy, Nevik z Plzně, Mayor z Ústí, jen Mafi zůstal věrný nejsevernějšímu cípu země). V roce 2002 nadobro opustil kapelu její nejvzdálenější člen Nevik (dost bylo dojíždění).

Naopak skupina poprvé v historii zkusila do své struktury začlenit zpěvačku. Přišla Leona, říkající si Toxic Lady. Zanedlouho nato hledač talentu Mayor přivedl do kapely mladou krev v podobě pianisty, zpěváka a violoncellisty Býdži (Bee-Dj). Začalo se i více zkoušet.

Jenže přišel rok 2005 a s ním druhá řada soutěže Česko hledá SuperStar. V ní se dostala Leona až do užšího výběru dvaceti soutěžících (dostala druhou šanci), bohužel na finálovou dvanáctku to nestačilo. Ale stačilo to na rozklad kapely. Leona by ráda prorazila v šoubyznisu a chtěla hrát rock-pop. Ostatní členové skupiny to odmítli a obě strany se rozešly. To nebylo vše. Skupinu současně opustil i zpěvák Mafi, který se rozhodl společně s Nevikem znovu vzkřísit projekt Neutral Territory. Bohužel dodnes se jim to nepodařilo.

Co dál? Od jara 2005 se Toxici semkli a zkusili si vystačit sami. Nové vhodné zpívající a chytré lidi nenašli. A tak se zpěvu ujal hlavně Býdža a Benji. Do toho jim začal řvát Lubor i Mayor. Začala nová éra Toxic People. V roce 2006 nahrála tato čtveřice CD Pop-o-Jedem a vyjela na stejnojmenné turné. Pro TV Óčko natočila i klip na píseň Al-Kayda. Kapela začala řádně konceretovat (pražské kluby Rock Cafe, Palác Akropolis, Matrix, Exit Chmelnice) a hralá na řadě letních festivalů.

V létě 2008 přibrala kapela do svého týmu dalšího kytaristu. Nadějný devatenáctiletý Chozé z Jablonce nad Nisou přišel z rozpadající se bandy Plate of Hate. Chozé přinesl zcela nový zvuk, jeho sedmistrunka perfektně doplňuje klasický zvuk Benjiho kytary. Ve stejný čas s Toxikama začíná zkoušet i raper Wuty z ústecké bandy UL Farma. S Wutym zkoušíme pár tvrdých songů s rapem a do těch starých Wuty dodává perfektní skreatche. Takže jede se dál ve vekém stylu! V dubnu 2009 kapela nahrála ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře nové CD s názvem Mraky jdou. To mělo velký úspěch a vyšel z něj i jeden klip na píseň Systém.

Jenže pak přišly problémy s bubeníkem – Pišta musel pod kudlu s páteří a šel na částečný invalidní důchod. Přišly roky půstu a přešlapování na místě.

V roce 2014 chce kapela opět makat a zkusit se poprat o fanoušky. Po peripetiích s bubeníky (Pišta, Pigy, Víťa, Kejda …) angažuje na tento choulostivý post osmnáctiletého Pedra. Podaří se mu kapelu nakopnout? Vypadá to, že ano. Ještě v prosinci kapela nahrála opět u Zdeňka Šikýře čtyřpísňové demo s peckami Hladolet, Vykoupej bábu, Face to Face a Padám. Začátkem roku pustila do světa dva videoklipy – Face to Face a Padám. Toxici opět začínají často koncertovat (Festival Čtverec, Lázeňská sezona v Teplicích atd.) a její písně se objevují i v rádiích, kam chodí na rozhovory (Gama Rádio atd.).
V červenci 2015 ještě natáčejí doposud nejprofesionálnější video s režisérem Adamem Pavelkou. V klipu na hit Hladolet mají všichni členové masky (tzv. sugar skull) a dobové kostýmy. Klip je ladění do hororu. Zpěvák Býdža v něm dokonce okusil červíky :) Podívejte se zde!


  • Přehraj a stáhni si naše nejnovější náhrávky

  • Toxic People na internetu  • Webprodukt.cz