Historie kapely

Toxic People vyrostli na základech dvou skupin pocházejících ze Šluknovského výběžku Canál (Major, Benji a Pišta) a Neutral Territory (zpěvák Mafi a kytarista Nevik ) přibližně v roce 1997.

Rok poté natočili i své první demo Live aus Leipzig, jenž pokřtili na prvním ročníku koncertu Free Tibet (free-tibet.cz). Jenže mladí nadějní hudebníci se postupně rozprchli do všech koutů země a jejich zkoušky byly stále vzácnější. Sjížděli se jako Česká filharmonie (Benji a Lubor z Prahy, Nevik z Plzně, Mayor z Ústí, jen Mafi zůstal věrný nejsevernějšímu cípu země). V roce 2002 nadobro opustil kapelu její nejvzdálenější člen Nevik (dost bylo dojíždění).

Naopak skupina poprvé v historii zkusila do své struktury začlenit zpěvačku. Přišla Leona, říkající si Toxic Lady. Zanedlouho nato hledač talentu Mayor přivedl do kapely mladou krev v podobě pianisty, zpěváka a violoncellisty Býdži (Bee-Dj). Začalo se i více zkoušet.

Jenže přišel rok 2005 a s ním druhá řada soutěže Česko hledá SuperStar. V ní se dostala Leona až do užšího výběru dvaceti soutěžících (dostala druhou šanci), bohužel na finálovou dvanáctku to nestačilo. Ale stačilo to na rozklad kapely. Leona by ráda prorazila v šoubyznisu a chtěla hrát rock-pop. Ostatní členové skupiny to odmítli a obě strany se rozešly. To nebylo vše. Skupinu současně opustil i zpěvák Mafi, který se rozhodl společně s Nevikem znovu vzkřísit projekt Neutral Territory. Bohužel dodnes se jim to nepodařilo.

Co dál? Od jara 2005 se Toxici semkli a zkusili si vystačit sami. Nové vhodné zpívající a chytré lidi nenašli. A tak se zpěvu ujal hlavně Býdža a Benji. Do toho jim začal řvát Lubor i Mayor. Začala nová éra Toxic People. V roce 2006 nahrála tato čtveřice CD Pop-o-Jedem a vyjela na stejnojmenné turné. Pro TV Óčko natočila i klip na píseň Al-Kayda. Kapela začala řádně konceretovat (pražské kluby Rock Cafe, Palác Akropolis, Matrix, Exit Chmelnice) a hralá na řadě letních festivalů.

V létě 2008 přibrala kapela do svého týmu dalšího kytaristu. Nadějný devatenáctiletý Chozé z Jablonce nad Nisou přišel z rozpadající se bandy Plate of Hate. Chozé přinesl zcela nový zvuk, jeho sedmistrunka perfektně doplňuje klasický zvuk Benjiho kytary. Ve stejný čas s Toxikama začíná zkoušet i raper Wuty z ústecké bandy UL Farma. S Wutym zkoušíme pár tvrdých songů s rapem a do těch starých Wuty dodává perfektní skreatche. Takže jede se dál ve vekém stylu! V dubnu 2009 kapela nahrála ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře nové CD s názvem Mraky jdou. To mělo velký úspěch a vyšel z něj i jeden klip na píseň Systém.

Jenže pak přišly problémy s bubeníkem – Pišta musel pod kudlu s páteří a šel na částečný invalidní důchod. Přišly roky půstu a přešlapování na místě. V kapele se objevil i druhý zpěvák Kuba, který přinesl do písniček nový vítr. Bohužel, po úspěšném koncertě v Liberci s Krucipüsk ukončil po zdravotních problémech své působení u Toxic People (dnes už je zdráv a založil si kapelu Breed – pro Toxicky později vytvořil nové logo i obal CD Nemáš dost).

V roce 2014 chce kapela opět makat a zkusit se poprat o fanoušky. Po peripetiích s bubeníky (Pišta, Pigy, Víťa, Kejda …) angažuje na tento choulostivý post osmnáctiletého Pedra. Podaří se mu kapelu nakopnout? Vypadá to, že ano. Ještě v prosinci kapela nahrála opět u Zdeňka Šikýře čtyřpísňové demo s peckami Hladolet, Vykoupej bábu, Face to Face a Padám. Začátkem roku pustila do světa dva videoklipy – Face to Face a Padám. Toxici opět začínají často koncertovat (Festival Čtverec, Lázeňská sezona v Teplicích atd.) a její písně se objevují i v rádiích, kam chodí na rozhovory (Gama Rádio atd.).
V červenci 2015 ještě natáčejí doposud nejprofesionálnější video s režisérem Adamem Pavelkou. V klipu na hit Hladolet mají všichni členové masky (tzv. sugar skull) a dobové kostýmy. Klip je ladění do hororu. Zpěvák Býdža v něm dokonce okusil červíky 🙂 Podívejte se zde!

V roce 2017 kapela vydává nové CD pod názvem Nemáš dost (opět jsme ho nahráli v Hostivaři), má nové pecky a jezdí po různých velkých festivalech (BasinFireaFest, Teplice free LIVE atd.), zahraje si i na známém slovenské festivalu Cibula Fest.

Na začátku roku 2018 natáčí Toxic People další klip – tentokrát „horor“ na pecku Kouzelná školka a připravuje se na koncerty po celé republice.